Бюджет 2012. Правильно поставити кому: Провалити не можна ухвалювати!

Бюджет 2012. Правильно поставити кому: Провалити не можна ухвалювати!

Бюджет 2012. Правильно поставити кому: Провалити не можна ухвалювати!

Чи можна ризикувати й вести корабель в нічний шторм без навігаційних карт через море айсбергів?

Якийсь відчайдуха-одиначка ради адреналіну може ризикувати. Але коли корабель перевозить сотні пасажирів - чи може капітан зробити такий крок? Питання риторичне. 

Чи можна було залишити країну в новому році без бюджету? Чи потрібно було чекати результатів газових перемовин й нової ціни на газ? 

«Можна!» кричать ті, у кого немає відповідальності. Бо бюджет - це відповідальність. Відповідальність за заробітні плати вчителів, лікарів, за пенсії й допомоги при народженні дитини. Бюджет - це будівництво доріг, шкіл, лікарень. 

Критикувати можна. Критикувати потрібно. Але критика має допомагати творити, а не лише руйнувати. Ніхто не каже що це ідеальний документ. Але ніхто також і не скаже, що це не реалістичний документ.

Фракція РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО напередодні ухвалення бюджету провела не одну фахову дискусію з цього питання. Бо ми розуміли нашу відповідальність. Від голосів нашої фракції залежало, ухвалять цей документ чи ні. Тому ми ретельно зважували, де поставити кому у реченні: «Провалити Бюджет не можна ухвалювати!». 

У світі вирує фінансова криза. І в цей час відповідальні політики мають приймати відповідальні рішення. Не зважаючи на це, бюджет максимально соціальний. Завдяки, зокрема, і твердій позиції нашої фракції, розмір прожиткового мінімуму в середньому на одну особу зросте на 128 гривень. На 14 відсотків підвищиться рівень мінімальної заробітної плати, на 25,6 зростуть оклади працівників бюджетної сфери, на 2,9 мільярди гривень більше порівняно з поточним роком передбачено у 2012 році соціальних виплат на допомогу одиноким матерям, інвалідам дитинства, при народженні, по догляду за дитиною, на дітей-інвалідів тощо. 

В Бюджеті передбачена надбавка в розмірі 20 відсотків посадового окладу усім педагогам, медикам, фармацевтам. Пенсіонерам зросте розмір мінімальної пенсійної виплати в середньому на 10 відсотків. 

З іншого боку, ми скасували депутатські пільги. Ми не кричали про це «під вибори» до парламенту, як деякі горе-опозиціонери. Ми просто натиснули кнопки «за» й скасували ганебні депутатські пільги. 

Ми розуміємо, що це мало. Але ми кажемо – це реально! 

Є ще одне але… Ціна на газ. В бюджеті вона становить 416 доларів. Перемовини ще тривають. І у разі зниження ціни на газ у нових контрактах фракція РЕФОРМИ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО ініціюватиме перегляд Держбюджету задля збільшення зарплат і прожиткового мінімуму.