Ігор Рибаков - український політик

Ігор Рибаков дав інтерв'ю Чернігівським регіональним ЗМІ

Ігор Рибаков дає інтерв'ю ЗМІ- Ігоре Олександровичу, ви вже п’ять років не працюєте у парламенті. Що змінилося, які висновки ви зробили?

Ігор Рибаков: За ці роки я зрозумів, що міг би зробити більше для нашого краю. Чернігівщина дуже гарна. Нічим не поступається Швейцарії. Ще з 2012-го у мене з’явився журнал, куди я записував прохання людей. Нещодавно відкрив його і зрозумів, що, незважаючи на значні успіхи, у 2012–2014 роках мені вдалося зробити лише частину з того, що там записано.

Протягом останніх п’яти років я надав можливість обраному у 2014 році депутату себе проявити. Я не позивався до суду після виборів, нікого не поливав брудом. Але за цей час у нас нічого не змінилося. Тепер настав час працювати далі. Я завжди продовжував спілкуватися з людьми. Повернутися у Верховну Раду і представляти там інтереси мешканців Сіверщини мене попросили місцеві виборці.

- Якими своїми добрими справами для людей ви пишаєтеся?

Ігор Рибаков: Ми приділяли багато уваги проблемам, з якими люди зверталися самі. Забезпечували ліками тих, хто не міг сам їх придбати. Пам’ятаю, як усі села округу засипало снігом і ми приганяли техніку з Києва, щоб розблокувати дороги області. Пам’ятаю, як на зустрічах до мене підходили бабусі і дякували за паски та Євангеліє, яке ми подарували на свято.

Ми дійсно встигли зробити дуже багато. Мешканці добре пам’ятають автобусні маршрути, які діяли під час мого депутатства. Зараз всього і не згадати. Найкраща оцінка — це величезна підтримка мешканців Сіверщини, яку я постійно відчуваю, спілкуючись з людьми.

- Яким ви бачите майбутнє нашого регіону?

Ігор Рибаков: Наша земля — і Україна в цілому, і Чернігівщина зокрема — мають великий потенціал. Наведу маленький приклад. Цього року у Франції був неврожай картоплі, і вона купувала її в Африці. Чому Україна не змогла продати картоплю за кордон? Весь світ знає, що на Чернігівщині найсмачніша картопля. А в нас, виявляється, немає кооперативів, які можуть її обробляти, зберігати і вантажити на судна. Лише через те, що в нас немає господаря, зацікавленого у міжнародній торгівлі сільськогосподарською продукцією, ми втрачаємо гроші.

Я сам у 2012 році купував картоплю в Новгороді-Сіверському і знаю, як важливо людям збувати її, а не викидати в Десну. Заробити на тому, у що вони вкладали так багато праці. Ми сьогодні втрачаємо гроші через те, що хтось із чиновників не виконує свої обов’язки.

- Наша область славетна своїми лісами. І на цьому останнім часом теж хтось активно заробляє. Мається на увазі вирубка лісу. Що з цим робити?

Ігор Рибаков: На вирубці лісу ми можемо заробити лише великі екологічні проблеми. Я впевнений, що в нас має діяти мораторій на вирубку лісу. Нам кажуть: нічого страшного, посадимо нові дерева, ще виростуть, а на цих заробимо. А що буде з екосистемою, з ягодами — чорницею, малиною, а з грибами? Люди ж заробляють на них у сезон. А якщо підійти розумно — організувати збір і заморозку цих ягід, а потім продавати вже заморожений товар у Європу? На цьому можна заробляти більше, ніж на вирубці дерев!

Ми не можемо втрачати найцінніше, що в нас є: ліс даний нам матінкою природою. Сьогодні прийшли до влади люди, які не живуть проблемами землі, не знають, як складно тримати корову і здавати молоко.

- Дороги в нашій області сьогодні в жахливому стані. Що з цим робити?

Ігор Рибаков: Потрібно враховувати стратегічне розташування нашої області. Незалежно від того, які в нас будуть відносини з Росією, через нашу територію проходить міжнародний транспортний коридор. А це гроші в бюджет області, та й держави. Тому ремонт доріг у нашому регіоні — питання стратегічне. Якість доріг — це проблема не лише Сіверщини, а всієї України. Отже, нам потрібно сконцентруватися на тому, щоб Сіверщиною не було соромно їздити на автомобілі. Я взагалі вважаю, що на цей район потрібно виділяти пріоритетне фінансування.

- Людей і в країні, і в нашому регіоні дуже турбують захмарні тарифи. Чи реально домогтися їх зниження?

Ігор Рибаков: Потрібно раз і назавжди розібратися зі схемами, яких навигадували наші можновладці. Покарати тих, хто був відповідальний за впровадження так званої формули «Роттердам +». Бо це справжній грабунок простих людей. Як тільки ми здолаємо корупцію, у нас не буде високих тарифів!

- Ви знайомі з новим президентом України Володимиром Зеленським?

Ігор Рибаков: Так, ми знайомі. І я можу сказати, що багато людей Володимира Зеленського недооцінюють. У нього багато енергії та є бажання змінити країну. Я хочу вірити, що в нього все вийде. Разом з тим, мені його трохи шкода — так багато викликів стоїть перед ним. Але за підтримки Верховної Ради він має всі шанси реалізувати свої плани і виконати обіцянки. Буду допомагати йому в парламенті впроваджувати такі вкрай необхідні країні реформи.

Вже реалізовано за підтримки Ігоря Рибакова

Інфраструктурні проекти:

 • За фінансової ініціативи Ігоря Рибакова реалізували безпрецедентну акцію з грейдерування понад 1500 км сільських доріг, що значно поліпшило та зробило безпечним автомобільний рух територією області.
 • За безпосередньої підтримки команди Ігоря Олександровича у семи районах Сіверщини було забезпечено безкоштовне автобусне сполучення з найвіддаленішими селами.
 • За фінансової підтримки Ігоря Рибакова було зведено новий мостовий перехід автомобільної дороги Прилуки — Варва — Срібне, що значно скоротило сполучення між багатьма населеними пунктами Чернігівської області.
 • Завдяки його зусиллям на округ залучалися рекордні кошти із державного бюджету, а це сотні мільйонів гривень на вирішення соціально-економічних проблем. За ці кошти відремонтовано школи, лікарні, ФАПи, будинки культури, дороги, каналізації, водогони, збудовано сучасні котельні із застосуванням енергозберігаючих технологій та виконано чимало інших робіт, профінансувати які не в змозі ані місцевий, ані обласний бюджет.
 • Розширено діяльність програми «Шкільний автобус». Чернігівська область за сприяння народного депутата Ігоря Рибакова отримала чотири шкільні автобуси.
 • Допоміг із ремонтом поліклінічного відділення Коропської районної лікарні та надав обладнання клінічній лабораторії.
 • Допоміг відновити роботу Коропської залізничної станції.

Політичні ініціативи:

 • Ігор Рибаков відстоював відміну російського ембарго на ввезення української продукції (у 2012 році), що загрожувало економічній співпраці двох країн та працевлаштуванню місцевих жителів.
 • Розробив та контролював виконання цільової програми розвитку села, яка чітко передбачала підняття соціальних стандартів (законодавче встановлення мінімального розміру річної орендної плати за користування земельними паями селян у розмірі не менше 5 % їх вартості, а у випадку зрошуваних земель — не менше 7 %), а також визначення пріоритетів розвитку сільськогосподарської галузі з урахуванням регіональних особливостей.
 • Започаткував нову форму роботи з органами влади на місцях — ради районів, до яких увійшли сільські голови, керівники районних адміністрацій та рад, що створило сприятливі умови для ефективної співпраці депутата з округом.

Соціальні ініціативи:

 • Власними коштами допомагав територіальним громадам, зокрема місцевим мешканцям у скрутних ситуаціях особистого характеру.
 • Перераховував свої депутатські «відпускні» на користь дітей, на потреби ряду освітніх закладів Сіверщини.
 • Власними коштами забезпечував сільські ФАПи та районні лікарні всіма необхідними технічними засобами, медичними препаратами і першокласним обладнанням.
 • Сприяв розвитку молодіжної політики: проведенню турнірів з різних видів спорту та реконструкції спортивних шкіл.
 • Ігорем Рибаковим було засновано благодійний фонд, мета якого — опіка над дітьми-сиротами, інвалідами, ветеранами війни та допомога церкві (реставрація, будівництво і оздоблення храмів), а також реалізація різноманітних проектів, спрямованих на допомогу школам і дитячим садкам.
 • Побудував храм у Білошицькій Слободі Корюківського району.
 • Подарував купелі для хрещення та євхаристичний набір Орлівському храму.
 • Презентував новий шкільний автобус Спаській школі.
 • Всіляко сприяв зведенню меморіального комплексу пам’яті жителів населених пунктів України, знищених фашистськими окупантами, зокрема пам’яті Корюківської трагедії.
 • Допоміг зі створенням комфортних умов у Сосницькому дитсадку «Сонечко».
 • Побудував храм Різдва Пресвятої Богородиці у селі Бутівка Сосницького району.
 • Відремонтував пам’ятники, присвячені Великій Вітчизняній війні.
 • Відновив приміщення дитячого відділення Сновської районної лікарні.
 • Подарував велосипеди більшості ФАПів округу.
 • Відкрив дитсадок у селі Вороб’ївка Новгород-Сіверського району.
 • Допоміг відкрити та обладнати спортивну школу у Семенівці.
 • Взяв під свою опіку територіальні центри для самотніх людей похилого віку на Сіверщині.
 • Постійно виступав спонсором численних спортивних змагань, фестивалів та урочистостей, зокрема релігійного характеру.
 • Побудував церкву в селі Тихоновичі Сновського району.
 • Відкрив дитсадок у селі Перелюб Корюківського району.
 • Побудував церкву в селі Машеве Семенівського району.
 • Побудував церкву в селі Дібрівне Городнянського району.
 • Побудував церкву в селі Грем'яч Новгород-Сіверського району.
 • Відкрив відновлену школу в селі Понорниця Коропського району.
 • Відремонтував та допоміг з обладнанням Перелюбській лікарській амбулаторії.
 • Поповнив книжковий фонд Корюківської районної бібліотеки.