Ігор Рибаков

Ігор Рибаков: "Необхідно врегулювати сплату податків від здачі в оренду земельних паїв"

 

 

Ігор РибаковУ Верховній Раді зареєстровано законопроект № 3622 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо забезпечення надходжень від використання земельних ділянок до місцевих бюджетів). Його співавтором є народний депутат Ігор Рибаков (позафракційний).

Законопроектом, зокрема, пропонується врегулювати порядок сплати податку до місцевих бюджетів від надання в оренду земельних паїв саме за їх місцезнаходженням.

Ухвалення законопроекту, переконаний його автор, збалансує розподіл податків від здачі в оренду земельних паїв, а справедливий розподіл податкових надходжень до місцевих бюджетів, в свою чергу, забезпечить збалансований розвиток регіонів України, пише УНІАН.

Пояснюючи необхідність ухвалення даного законопроекту, Рибаков Ігор зазначив, що «дуже часто орендарями паїв стають фізичні або юридичні особи, зареєстровані в інших населених пунктах, а то і в інших областях». «А оскільки, згідно з діючими нормами, вони мають право платити податки за місцем своєї реєстрації, то місцеві бюджети за місцезнаходженням земельних паїв не отримують надходжень від їх використання», - сказав нардеп.

«Більш того, - зазначив політик, - великі агропромислові комплекси, що використовують землю, зазвичай зареєстровані в великих містах, навіть за межами області, на території якої знаходяться орендовані паї».

«На моє тверде переконання, - заявив народний депутат Ігор Рибаков, - податки з доходів від надання в оренду земельних паїв повинен отримувати місцевий бюджет територіальної громади за місцезнаходженням земельної паю. Тобто, саме громада, на території якої знаходяться земельні паї, і повинна отримувати кошти від їх використання, забезпечуючи, таким чином, зміст своєї соціальної сфери і своїх бюджетних установ».

«Врегулювання механізму сплати податку сприятиме встановленню соціальної справедливості і збереженню села», - переконаний Рибаков Ігор.