Біографія

Рибаков Ігор Олександрович - український політик, народний депутат

Рибаков Ігор Олександрович

Український політик, народний депутат України V, VI та VII скликання.

У V, VI скликанні-член Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. У VI скликанні-керівник депутатської фракції "Реформи заради майбутнього".

У VII скликанні-член Комітету з питань податкової та митної політики.

Сім'я

Народився 14 серпня 1976 року в родині військового в німецькому місті Веймар. Після цього сім'я Рибакових переїхала в м.Одеса.

Батько політика - Олександр Іванович (1952 р.н.), Заслужений лікар України, військовий пенсіонер; мати — Лариса Михайлівна (1952 р. н.), медик, за фахом провізор, зараз на пенсії.

Ігор Рибаков одружений. Виховує п'ятьох дітей.

Освіта

У 1995 році Рибаков Ігор Олександрович закінчив Одеський автодорожній технікум з відзнакою, за спеціальністю технік-механік. Пізніше-Одеський державний політехнічний університет за спеціальністю автомобілі та автомобільне господарство (2001), Харківський національний університет внутрішніх справ з відзнакою (2009), магістр права.

Трудова діяльність

Ще в студентські роки Ігор Рибаков створив підприємство в м. Одеса, яке принесло перші серйозні успіхи в бізнесі. Саме в цей період завдяки практично цілодобовій праці був зароблений перший значний капітал.

Політична діяльність

З 2004 року у Ігоря Рибакова починається новий етап в його житті: він починає свою політичну кар'єру, спершу стає помічником — консультантом народного депутата України, а в 2006 році обирається народним депутатом України.

У березні 2005 року Ігор Рибаков створив громадську організацію «Народна ініціатива — проект автопробіг». Того ж року створив благодійний фонд «МІСІЯ МИЛОСЕРДЯ», ставши його почесним президентом.

Навесні 2007-го склав депутатський мандат заради ініційованого дострокового припинення повноважень Верховної Ради України V скликання. Навесні 2007 року, в результаті позачергових парламентських виборів, знову обраний народним депутатом за списком БЮТ. Протягом двох скликань входить до парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

У парламенті V І VІ скликання ініціював створення міжфракційного депутатського об'єднання "Контрабанді — СТОП". У своїх інтерв'ю вітчизняним ЗМІ Рибаков зазначав, що він, як Голова Міжфракційного об'єднання, "оголосив війну митникам-корупціонерам" , а об'єднання "проводить велику роботу по боротьбі з контрабандними проявами, по наповненню держбюджету за рахунок відповідних митних перерахувань…"

У червні 2008 Рибаков Ігор Олександрович заявив про свій вихід зі складу парламентської коаліції. Свій крок депутат пояснив небажанням миритися з тим, що тодішня парламентська коаліція «створила „дах“ над тіньовими структурами, корупційними схемами розкрадання держави».

У вересні 2010 року Ігор Рибаков створив і очолив нову депутатську фракцію «Реформи заради майбутнього», яка, по суті, стала шостою фракцією українського парламенту. 16 лютого 2011 року фракцію «Реформи заради майбутнього» офіційно зареєстрували у Верховній Раді України. До складу фракції увійшли 20 народних депутатів.

2012 року, завдяки підтримці виборців 207-го округу (Ігоря Рибакова підтримали 32 864 осіб (38,13%)), був обраний народним депутатом України.

У 2013-2014 роках активно вирішував проблеми округу, який вважався одним із найдепресивніших на Чернігівщині. Основну увагу приділив розвитку медицини, ФАПів, ремонті доріг, створенні сучасної освітньої інфраструктури.

У 2014 році, незважаючи на підтримку 29 064 виборців 207-го округу, унаслідок незрозумілих дій виборчої комісії, яка затягувала підрахунок голосів, Ігорю Рибакову забракло 400 голосів для перемоги на виборах до Верховної Ради.

Протягом останніх п’яти років зосередився на розвитку власної справи, благодійній та громадській діяльності, присвятив час вихованню дітей.

Релігія

За Ігорем Рибаковим закріпився імідж "людини глибоко віруючого і православного християнина". За допомогу Української Православної Церкви нагороджений Знаком Ордена "Св. Князь Володимир», орденським Знаком «Слава на вірність Вітчизні», Орденом «Різдва Христового» та інші.

Захоплення

Любить активний відпочинок, музику. Захоплюється плаванням, великим тенісом, подорожами.